Розділ: Влада

January 27th, 2020 by Vpol

Українські правозахисники задокументували понад 300 фактів тиску на журналістів і блогерів у Криму від початку анексії. Про це під час заходу «Ситуація в окупованому Криму та дорожня карта вимог до Росії у сфері прав людини» в рамках зимової сесії ПАРЄ розповіла керівник Кримської правозахисної групи (КПГ) Ольга Скрипник.

Серед зазначених фактів є кримінальні й адміністративні справи, тортури, фізичні напади, затримання і обшуки, допити, випадки захоплення або пошкодження журналістського обладнання, заборони на в’їзд до Криму, випадки цензури, DDoS-атаки на незалежні засоби масової інформації.

«Дії російської влади в Криму призводять до усунення плюралізму думок і заміни незалежних ЗМІ офіційними російськими пропагандистськими джерелами. Кримчани не мають змоги отримувати інформацію про Україну і з питань прав людини в Криму, оскільки контрольовані Росією ЗМІ приховують більшість таких фактів від жителів Криму», – зазначила керівник Кримської правозахисної групи.

 

Зимова сесія Парламентської асамблеї Ради Європи розпочалася 27 січня в Страсбурзі.

Після анексії Криму в 2014 році російські силовики заборонили в’їзд на півострів і в Росію кільком українським журналістам.

Українські правозахисники вважають такі заборони тиском на журналістів у Криму. Вони неодноразово закликали світове співтовариство посилити тиск на Росію для того, щоб вона припинила утиски свободи слова на анексованому півострові.

 

Posted in Війна, Влада, Новини

January 27th, 2020 by Vpol

Офіційний Київ і країни Заходу не визнали проведених Росією виборів в окупованому Криму

Posted in Війна, Влада, Новини

January 27th, 2020 by Vpol

Депутат Верховної Ради від владної партії «Слуга народу» Олександр Мережко обраний віцепрезидентом Парламентської асамблеї Ради Європи, повідомила його колега по українській делегації в ПАРЄ Євгенія Кравчук.

«Олександр – доктор юридичних наук, відомий вчений та фахівець у галузі міжнародного права, нещодавно він став головою комітету Верховної Ради України з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва. Досвід викладання у США, Польщі, Індії, Азербайджані та Вірменії, знання специфіки цих країн також стане в нагоді при виконанні повноважень у рамках ПАРЄ», – поінформувала Кравчук, додавши, що «20 віцепрезидентів від держав-учасниць ПАРЄ обираються щороку на початку чергової сесії і залишаються на посаді до відкриття наступної сесії».

 

Зимова сесія Парламентської асамблеї Ради Європи розпочалася 27 січня у Страсбурзі. У сесії бере участь нова українська делегація, яка пропустила осінні засідання на знак протесту проти повернення Росії до ПАРЄ.

 

У червні 2019 року Парламентська асамблея Ради Європи ухвалила резолюцію, яка дозволила Російській Федерації повернути свою делегацію в цю європейську структуру. Делегати ПАРЄ внесли зміни до регламенту, які можуть ускладнити або заблокувати накладання санкцій на делегацію Росії та забезпечити її повернення без виконання міжнародних зобов’язань, пов’язаних із війною на Донбасі та анексією Криму.

Posted in Війна, Влада, Новини

January 27th, 2020 by Vpol

Парламентська асамблея Ради Європи 27 січня не підтримала проведення термінових дебатів на зимовій сесії Асамблеї щодо відсутності демократії в Росії. Ця пропозиція не була підтримана на засіданні зимової сесії асамблеї в Страсбурзі.

Після відкриття зимової сесії понад 30 депутатів ПАРЄ запропонували провести термінові дебати щодо «відсутності демократії у політичному процесі» в Російській Федерації, повідомив раніше член української делегації Олексій Гончаренко.

 

Така пропозиція мала набрати дві третини голосів від більшості присутніх у сесійній залі ПАРЄ депутатів, але її підтримали лише 54 депутати. Проти проголосували 134, ще 21 депутат утримався.

Гончаренко також повідомив, що оскаржені повноваження російської делегації, а також обрання російського політика Петра Толстого віцепрезидентом ПАРЄ. Асамблея ухвалила, що питання повноважень делегації Росії буде розглянуто в середу, 29 січня.

У червні 2019 року Парламентська асамблея Ради Європи ухвалила резолюцію, яка дозволила Російській Федерації повернути свою делегацію в цю європейську структуру. Делегати ПАРЄ внесли зміни до регламенту, які можуть ускладнити або заблокувати накладання санкцій на делегацію Росії та забезпечити її повернення без виконання міжнародних зобов’язань, пов’язаних із війною на Донбасі та анексією Криму.

Posted in Війна, Влада, Новини

January 27th, 2020 by Vpol

У місті Освенцим (Польща), що 60 км від Кракова, 27 січня вшановують 75-ту річницю звільнення в’язнів із нацистського концтабору «Аушвіц». Зранку колишні в’язні концтабору, яких приїхало близько 200 зі США, Ізраїлю, Канади, Європи, Австралії, колишніх країн СРСР, поклали вінки до «Стіни смерті» в Аушвіці, інформує кореспондент Радіо Свобода.

 

Як заявила дирекція музею «Аушвіц», головними гостями є колишні в’язні, і саме їхня участь і спогади важливі. По обіді заходи відбуватимуться у меморіальному комплексі колишнього концтабору «Аушвіц-Біркенау». Нині це територія державного музею, що входить до списку ЮНЕСКО.

Спершу вшанують жертв запаленням свічок біля пам’ятника жертвам у Біркенау. Опісля урочисті пройдуть у спеціальному наметі, встановленому біля воріт колишнього табору «Аушвіц-Біркенау». Виступатимуть колишні в’язні та польський президент Анджей Дуда.

 

На вшанування запрошені представники близько 60 держав і міжнародних організацій – Ради Європи, Європейської ради, ООН і ЮНЕСКО. З України і Литви прибули президенти країн. Анджей Дуда і Володимир Зеленський матимуть коротку зустріч і зроблять спільну заяву.

 

Росія на урочистостях представлена на рівні представників посольства. Дирекція музею неодноразово зверталася до Росії з проханням надати списки солдат, які звільняли Освенцим, щоб їх запросити на урочистості, але не отримала відповіді. Першими у концтабір зайшли солдати 1-го Українського фронту Червоної армії, серед яких більшість складали українці. Росія це заперечує.

 

26 січня колишні в’язні мали зустріч і молебень у Центрі діалогу і молитви в місті Освенцим, їм вручили ювілейні медалі.

 

З України приїхали вісім колишніх в’язнів концтабору «Аушвіц». За різною інформацією, концтабір Аушвіц пройшли від 14 до 15 тисяч українців, серед яких близько 200 були членами ОУН(б). Двох братів провідника ОУН Степана Бандери нацисти вбили.

 

«Тяжкі мої відчуття, я так боюсь Освенцим все життя… Страшні почуття викликає Освенцим. Ці бараки, канави, які я рила в Біркенау. Нас послали копати канави, дерном обкладати в дощ. Слово звільнити не підходить до сьогоднішньої річниці. Це спасіння було 75 років тому, бо ми були трупами. Ми вже ні на що не реагували. Лише чули: «Посунься, ага, ти вже мертва». Нас у січні 1945 року визволили солдати Першого Українського фронту, українська дивізія», – розповіла Радіо Свобода колишня в’язень концтабору 94-літня Анастасія Гулей.

 

На момент звільнення в таборі було понад 7 тисяч в’язнів, майже 60 тисяч полонених нацисти вивезли на ще підконтрольні їм території.

У крематоріях і газових камерах, за даними музею «Аушвіц-Біркенау», було вбито 1,1 мільйона людей, з яких 90% – євреї.

Концтабір у місті Освенцим нацисти відкрили у 1940 році спершу для утримання поляків. З 1942 року табір став місцем смерті євреїв. У бараках експонуються конфісковані речі вбитих – взуття, посуд, одяг, тонни волосся. Можна побачити газові камери і крематорії. 

Меморіальний комплекс складається з трьох концтаборів, де розташовувались бараки, крематорії, газові камери.

Posted in Війна, Влада, Новини

January 27th, 2020 by Vpol

У понеділок, 27 січня, у будівлю Південного окружного військового суду Ростова-на Дону, де заплановано засідання у «справі Хізб ут-Тахрір» (друга Бахчисарайська група), не пустили рідних і близьких фігурантів даної справи, які прибули з окупованого Криму.

Про це повідомляє громадське об’єднання «Кримська солідарність».

«Двері будівлі суду закрили на ключ, мотивуючи тим, що вони проводять заходи, подробиці не повідомили. Подружжя і співвітчизники, які приїхали підтримати стоять на вулиці», – розповіли активісти.

Повідомляється, що в рамках засідання повинні допитати головного свідка сторони обвинувачення, співробітника ФСБ Миколи Артикбаєва.

 

Posted in Війна, Влада, Новини

January 26th, 2020 by Vpol

Президент України Володимир Зеленський і президент Росії Володимир Путін мають зустрічатися, заявив віцепрем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Дмитро Кулеба в інтерв’ю Радіо Свобода.

«Якщо ми знаємо, що в Росії вирішує президент Путін, у них немає демократії, там усе вирішує одна людина, то немає іншого шляху вирішення питання, як розмова з президентом Путіним. Боятися потрібно не розмов з Путіним. Боятися потрібно, з чим ти ідеш на розмову з Путіним. Я думаю, що вся країна побачила – президент Зеленський іде на розмову з Путіним із сильною українською позицією», – сказав Кулеба в ефірі програми «Суботнє інтерв’ю».

Зеленський і Путін зустрічалися одного разу – на полях саміту лідерів «нормандської четвірки» в Парижі 9 грудня. Друга їхня зустріч могла відбутися 23 січня в Ізраїлі, але цього не сталося: речник Кремля Дмитро Пєсков називав серед причин відмову Зеленського взяти участь у Всесвітньому форумі пам’яті Голокосту.

Posted in Війна, Влада, Новини

January 26th, 2020 by Vpol

Україна має повернутися до Парламентської асамблеї Ради Європи, заявив віцепрем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Дмитро Кулеба в інтерв’ю Радіо Свобода.

«Тепер що відбулося? Із січня відбулося перезавантаження керівництва Парламентської асамблеї Ради Європи. Так само ще минулого року пішов з посади генеральний секретар Ради Європи. Усі ці люди безпосередньо керували, смикали за струни для того, щоб зробити те, що сталося, повернути так ганебно Росію. Усі ці люди пішли, а значить, настав зручний момент, щоб перезавантажитися в ПАРЄ, повернутися і вибудовувати нову політику, захищати українські інтереси», – сказав Кулеба в ефірі програми «Суботнє інтерв’ю».

У червні 2019 року Парламентська асамблея Ради Європи змінила процедуру застосування санкцій, і Росія повернулася до повноцінної роботи в ПАРЄ після чотирьох років перерви.

У відповідь на це делегації Естонії, Грузії, Латвії, Литви, Польщі, Словаччини та України в ПАРЄ залишили зал засідань. Україна офіційно відмовилася від участі в осінній сесії ПАРЄ.

16 січня Верховна Рада ухвалила заяву про повернення постійної делегації України до Парламентської асамблеї Ради Європи.

Найближча сесія ПАРЄ розпочнеться 27 січня в Страсбурзі

Posted in Війна, Влада, Новини

January 26th, 2020 by Vpol

Наразі в Україні не зафіксований жоден випадок зараження новим вірусом. Виявлені випадки, про які повідомляли ЗМІ, були звичайним грипом – очільниця МОЗ

Posted in Війна, Влада, Новини

January 26th, 2020 by Vpol

Президент України Володимир Зеленський почав дводенний робочий візит до Польщі.

«Глава держави візьме участь у пам’ятних заходах в Освенцимі, приурочених до 75-ї річниці звільнення концтабору Аушвіц-Біркенау. Програмою візиту також передбачена зустріч Володимира Зеленського з Президентом Польщі Анджеєм Дудою», – повідомив Офіс президента.

В Аушвіці у роки Другої світової війни, за оцінками, загинули понад мільйон людей, більшість з яких становили євреї. Загалом під час Голокосту нацисти і їхні спільники вбили шість мільйонів євреїв.

 

Posted in Війна, Влада, Новини

January 26th, 2020 by Vpol

Кабінет міністрів оприлюднив теми, до яких буде звертатися під час шостого засідання Ради асоціарції Україна-ЄС, що планується у Брюсселі 28 січня. Це буде перше засідання з новим складом українського уряду та Європейської комісії.

«Порядок денний передбачає обговорення безпекової ситуації на сході України у контексті протидії російській агресії та імплементації Мінських домовленостей, а також стану справ в тимчасово окупованому Криму. Під час засідання Ради асоціації сторони також проаналізують досягнутий прогрес з імплементації Угоди про асоціацію та обговорять стан двосторонньої торгівлі, шляхи поглиблення економічного та галузевого співробітництва України з Європейським Союзом, співпрацю у сфері юстиції, свободи та безпеки», – мовиться у повідомленні на сайті уряду.

За цією інформацією, до складу української делегації, окрім прем’єр-міністра Олексія Гончарука, входять уіце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Дмитро Кулеба, міністр закордонних справ Вадим Пристайко, міністр інфраструктури Владислав Криклій, міністр освіти і науки Ганна Новосад, міністр фінансів Оксана Маркарова, заступник Міністра цифрової трансформації з питань європейської інтеграції Валерія Іонан, заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства – торговий представник України Тарас Качка, заступник міністра юстиції Валерія Коломієць і заступник міністра енергетики та захисту довкілля з питань європейської інтеграції Костянтин Чижик.

Анонсується, що делегацію Європейського Союзу очолить високий представник ЄС із закордонних справ і безпекової політики, віцепрезидент Європейської комісії Жозеп Боррель. У засіданні також візьме участь комісар ЄС з питань Європейської політики сусідства та переговорів з розширення Олівер Варгеї.

«Окрім участі у пленарному засіданні, під час візиту до Брюсселя глава українського уряду проведе двосторонні зустрічі з президентом Європейської комісії Урсулою фон дер Ляєн, президентом Європейської Ради Шарлем Мішелем, високим представником ЄС із закордонних справ та безпекової політики Жозепом Боррелем, виконавчим віце-президентом Європейської Комісії Валдісом Домбровскісом, а також зустріч із представниками бельгійського бізнесу», – зазначають у Кабміні.

1 вересня 2017 року набула чинності Угода про асоціацію, яка зміцнює зв’язки між Україною і Європейським союзом, завершивши чотирирічний процес політичних кроків довкола цього документа.

Багато норм угоди про асоціацію були тимчасово застосовані іще з 2014 року, але вступ в дію угоди забезпечив тіснішу співпрацю між Брюсселем і Києвом у таких сферах, як зовнішня політика, правосуддя, освіта, наука і технологія.

Posted in Війна, Влада, Новини

January 26th, 2020 by Vpol

У Росії заявили про можливість подати спільну з Україною заявку на проведення цими двома країнами разом жіночого чемпіонату Європи з гандболу в результаті прискорення інтеграційних процесів між ними.

Як заявив президент Федерації гандболу Росії Сергій Шишкарьов, ідеться про чемпіонат 2026 року.

В інтерв’ю російському державному агентству «ТАСС» він сказав, що в Європейській федерації гандболу дедалі частіше надають перевагу спільним заявкам від кількох країн, тому Росії варто «обговорювати спільну заявку з Білоруссю чи Україною».

«Із Україною ми зараз реально обговорювали такий варіант. Чому б ні? Я впевнений, що ситуація почне поліпшуватися, прискоряться інтеграційні процеси. Може, великий внесок у це зробить і спорт», – цитує його слова російське агентство.

Шишкарьов не уточнив, із ким в Україні він обговорював такий варіант.

Про можливі реакції з України на таку пропозицію на цей час не відомо.

Раніше 25 січня право провести жіночий чемпіонат Європи з гандболу, які проходять що два роки, на 2024 рік віддали Угорщині, Австрії і Швейцарії разом, Росія теж претендувала на нього наодинці. 2022 року цей чемпіонат приймуть Словенія, Чорногорія і Північна Македонія, а найближчий, 2020 року, – Данія і Норвегія.

Росія з весни 2014 року веде проти України гібридну війну, за що зазнала низки санкцій із боку Заходу. В Україні Росія офіційно визнана державою-агресором.

Нинішня влада України значно примирливіше ставиться до позиції Росії, ніж попередня. Зокрема, її чільники намагаються уникати в офіційних ситуаціях називати призвідника війни прямим текстом.

Posted in Війна, Влада, Новини

January 25th, 2020 by Vpol

Українська громадська організація найняла колишнього радника виборчої кампанії нинішнього президента США Дональда Трампа для допомоги в організації зустрічей із американськими посадовцями, свідчить поданий до Міністерства юстиції США звіт.

Київська ГО «Інститут демократії та розвитку «PolitA» прагне зустрічей із членами Конгресу, «чільними представниками» адміністрації Трампа і громадянського суспільства США в період від 2 до 5 березня, мовиться у звіті, що був поданий відповідно до американського закону про реєстрацію іноземних агентів (FARA), зареєстрований у Мін’юсті США 21 січня і оприлюднений 24 січня.

Організація домовилася заплатити нью-йоркській компанії Zeppelin Communications американського політконсультанта Майкла Капуто суму в 1 (один) долар США за організацію зустрічей, а також оплатити можливі витрати, мовиться в документі.

Капуто, консультант-республіканець, одружений на українці, раніше вже надавав такі консультаційні послуги клієнтам із України і Росії, а під час первинних партійних виборів у Республіканській партії 2016 року щодо висування кандидата на посаду президента був радником кампанії Трампа у штаті Нью-Йорк.

Як мовиться у звіті, українська організація направить до Вашингтону 10–15 представників для зустрічей, на яких мають обговорити «громадянський розвиток України і майбутнє українсько-американських відносин».

Серед учасників візиту згадана нова голова Державного бюро розслідувань Ірина Венедіктова, яку в документі названо «юристом, доктором юридичних наук, професором і членом парламенту України від партії «Слуга народу».

В Україні інформація про цю поїздку з’явилася 24 січня у фейсбуці української політтехнологічної компанії «SIC Group Україна» – партнером у ній є український політтехнолог Катерина Одарченко. Катерина Одарченко також очолює ГО «Інститут демократії та розвитку «PolitA» і підписувала домовленості з Майклом Капуто.

У повідомленні міститься запрошення «стати учасниками робочого візиту до Сполучених Штатів Америки у складі української делегації, яка проведе низку зустрічей із політичним істеблішментом країни, в самому політичному центрі США – Вашингтоні». Робоча частина візиту запланована на 2–4 березня, в перебігу неї мають відбутися дві «зустрічі із представниками влади, конгресменами», без конкретизації.

Крім того, програма згадує про зустрічі з Капуто і ще п’ятьма американськими бізнес-консультантами, політтехнологами і журналістами.

Про вартість поїздки пропонують дізнатися особисто телефоном.

Подробиці поїздки розміщені через скорочувач посилань bitly.su з реєстрацією .su колишнього СРСР, що його браузери визнають небезпечним.

На відносини між Україною і США негативно вплинув імпічмент, оголошений президентові США Дональдові Трампу за звинуваченням у тиску на президента України Володимира Зеленського, щоб досягти особистих політичних цілей – домогтися розслідування в Україні проти його найімовірнішого суперника на виборах 2020 року.

Posted in Війна, Влада, Новини

January 25th, 2020 by Vpol

Віцепрем’єр-міністр із питань європейської і євроатлантичної інтеграції Дмитро Кулеба в програмі «Суботнє інтерв’ю» на Радіо Свобода прокоментував новорічне привітання президента України Володимира Зеленського Володимирові Путіну, президентові Росії, яка веде проти України гібридну війну.

За його словами, «акт привітання є дипломатичним маневром, який не потрібно перебільшувати».

Відповідаючи на запитання, як оцінити таке привітання лідерові офіційно визнаної держави-агресора, він дав зрозуміти, що це було потрібно у зв’язку з тим, що «відбуваються перемови для вирішення життєво важливих питань, таких, як повернення українських полонених, повернення українських кораблів, захоплених у Керчі, було ж також дуже багато кроків зроблено для того, щоб рухатися в бік врегулювання врегулювання конфлікту на Донбасі, розв’язаного Росією».

31 грудня на Банковій повідомили, що Зеленський провів телефонну розмову з Путіним, у перебігу якої, серед іншого, «очільники держав привітали один одного з прийдешніми святами», про що було сказано вже в першому реченні повідомлення. У Кремлі про цю ж розмову поінформували, що вона відбулася з ініціативи української сторони. Про те, що «президенти обмінялися привітаннями з нагоди Нового року, висловилися за розвиток російсько-українських відносин у 2020 році», було згадано в останньому реченні.

Попереднього дня, 30 грудня, у Кремлі повідомляли про новорічні привітання Путіна керівникам іноземних держав, але Зеленського в тому переліку не було.

Росія, яка від 2014 року веде проти України гібридну війну, офіційно визнана в Україні державою-агресором.

Posted in Війна, Влада, Новини

January 25th, 2020 by Vpol

Слідчий суддя Вищого антикорупційного суду відмовив у задоволенні клопотання про обрання запобіжного заходу колишньому урядовому уповноваженому у справах Європейського суду з прав людини Борису Бабіну. Про рішення від 24 січня повідомила пресслужба ВАКС сьогодні.

Згідно з повідомленням, із мотивами суду можна буде ознайомитися після проголошення повного тексту ухвали 29 січня о 17:30.

«Попередньо, сторона обвинувачення просила застосувати до підозрюваного запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Після того, як підозрюваний надав пояснення, прокурори змінили клопотання і просили застосувати до нього домашній арешт у нічний час доби», – йдеться в повідомленні ВАКС.

Сам Бабін у фейсбуці підтвердив, що ВАКС відмовив у клопотанні НАБУ та САП щодо запобіжного заходу стосовно нього, назвавши це «невеликою процесуальною перемогою».

22 січня стало відомо, що Спеціальна антикорупційна прокуратура та Національне антикорупційне бюро України підготували підозру колишньому представнику президента в Криму й уповноваженому уряду в справах ЄСПЛ Борису Бабіну. Цього дня детективи Національного антикорупційного бюро за процесуального керівництва САП повідомили про підозру загалом шести особам у справі про «заволодіння та легалізацію понад 54 мільйонів гривень коштів Державного бюджету України».

За даними слідства, у вересні 2013 року представник товариства «Золотой Мандарин Ойл», підконтрольного колишньому народному депутату (компанію пов’язують з колишнім депутатом Георгієм Логвинським – ред.) та за його безпосередньою вказівкою, підготував та надіслав до ЄСПЛ заяву про стягнення з держбюджету України 54,179 мільйона гривень в якості невиплаченої заборгованості із боку «Київенерго» перед підприємством щодо зберігання мазуту, яке нібито з 2009 року органами виконавчої служби не виконувалося.

Проте слідством було встановлено, що попри рішення суду на свою користь, «Золотой Мандарин Ойл» не звертався до виконавчої служби за його реалізацією. Однак про цей факт Європейський суд не повідомив. Крім того, було приховано факт відступлення права вимоги до «Київенерго» на користь іншої приватної компанії, також афільованої з колишнім депутатом, як вважає слідство, – організатором схеми, що сталося за пів року до звернення до ЄСПЛ.

За даними САП, для супроводу справи в Європейський суд колишній депутат домовився з керівництвом Міністерства юстиції, за сприяння якого Урядовий уповноважений у справах ЄСПЛ підготував декларацію про дружнє врегулювання спору, на підставі якої зобов’язався сплатити на користь підконтрольного нардепу «Золотого Мандарину Ойл» 54,179 млн гривень із держбюджету. На підставі чого у лютому 2016 року Міністерством юстиції було перераховано вказану суму коштів.

Posted in Війна, Влада, Новини

January 25th, 2020 by Vpol

У Міністерстві оборони повідомили, що підтримувані Росією бойовики 25 січня здійснили три прицільні обстріли на Донбасі в бік позицій Збройних сил України – в районі Катеринівки, Павлополя та Березового.

«Фактів застосування російсько-окупаційними військами заборонених зразків зброї не обліковано. Противник обстрілював наші оборонні укріплення з використанням кулеметів крупних калібрів, станкових протитанкових гранатометів та стрілецької зброї», – йдеться в повідомленні Міноборони.

Згідно з повідомленням, втрат у лавах українських військ з початку поточної доби немає.

Бойовики угруповань «ДНР» та «ЛНР» даних про обстріли поточної доби на своїх ресурсах не вказують.

Збройний конфлікт на Донбасі триває від 2014 року після російської окупації Криму. Україна і Захід звинувачують Росію у збройній підтримці бойовиків. Кремль відкидає ці звинувачення і заявляє, що на Донбасі можуть перебувати хіба що російські «добровольці».

За даними ООН, від березня 2014-го до 31 жовтня 2019 року внаслідок збройного конфлікту на Донбасі загинули 13 000 – 13 200 людей.

 

Posted in Війна, Влада, Новини

January 25th, 2020 by Vpol

У штабі операції Об’єднаних сил повідомили, що підтримувані Росією бойовики на Донбасі минулої доби 12 разів обстріляли позиції Збройних сил України, в результаті чого поранень зазнав український військовий.

«Противник обстріляв наші позиції із заборонених Мінськими домовленостями артилерійських систем калібру 122 міліметри, мінометів калібру 120 та 82 міліметри, а також протитанкових ракетних комплексів, гранатометів різних систем, великокаліберних кулеметів та іншої стрілецької зброї. Також була присутня снайперська активність», – йдеться в повідомленні штабу ООС.

Звід початку поточної доби, кажуть у штабі, бойовики здійснили 5 пострілів по позиціям ЗСУ в районі Павлополя, втрат серед українських військових немає.

Бойовики угруповання «ДНР» заявили, що ЗСУ за минулу добу 80 разів використали боєприпаси при обстрілі захоплених бойовиками територій, в угрупованні «ЛНР» даних про обстріли не надають.

Збройний конфлікт на Донбасі триває від 2014 року після російської окупації Криму. Україна і Захід звинувачують Росію у збройній підтримці бойовиків. Кремль відкидає ці звинувачення і заявляє, що на Донбасі можуть перебувати хіба що російські «добровольці».

За даними ООН, від березня 2014-го до 31 жовтня 2019 року внаслідок збройного конфлікту на Донбасі загинули 13 000 – 13 200 людей.

Posted in Війна, Влада, Новини

January 25th, 2020 by Vpol

Фінансування українським бізнесменом Віктором Пінчуком поїздки депутатів із владної фракції «Слуга народу» на щорічні збори Всесвітнього економічного форуму у швейцарському Давосі не можна вважати корупцією, заявила в ефірі програми Радіо Свобода «ЗрадиШоу» депутатка Верховної Ради Ірина Верещук.

“Я навіть дзвонила по консультацію у НАЗК (Національне агентство з питань запобігання корупції). НАЗК стверджує, що це не є корупція, якщо вони були у відрядженні. Навіть якщо це відрядження профінансоване не з державного бюджету, це не корупція. А якщо не були у відрядженні і отримали, це був би подарунок, і вони б мусили пояснювати, за що такий подарунок», – сказала представниця владної партії, яка сама в Давосі не була.

 

 До Давоса їздила численна делегація народних депутатів України. До фінансування їхньої поїздки в одне з найдорожчих місць світу, на яке на час проведення форуму перетворюється Давос, дотичний український олігарх Віктор Пінчук, ідеться в статті Радіо Свобода «Хроніки Давосу: дискусії про клімат, виступ Зеленського та поїздка депутатів за рахунок олігарха».

 

Posted in Війна, Влада, Новини

January 25th, 2020 by Vpol

Державний секретар США Майк Помпео прибуде до Києва 30 січня і зустрінеться з трьома українськими високопосадовцями, йдеться в заяві речниці Держдепартаменту США.

Помпео матиме переговори з президентом України Володимиром Зеленським, міністром закордонних справ Вадимом Пристайком та міністром оборони Андрієм Загороднюком «для підкреслення підтримки Сполученими Штатами суверенітету й територіальної цілісності України».

Держсекретар також вшанує тих, хто загинув на Донбасі. Церемонія покладання квітів відбудеться біля Михайлівського Золототверхого монастиря.

Помпео проведе зустрічі з релігійними лідерами, представниками громадянського суспільства та лідерами ділових кіл.

Після Києва Помпео відвідає Білорусь, Узбекистан, Казахстан та Велику Британію.

Держсекретар США планував бути в Києві 3 січня, але тоді його візит був відкладений через загострення на Близькому Сході.

Posted in Війна, Влада, Новини

January 24th, 2020 by Vpol

П’ятого президента і народного депутата України, лідера партії «Європейська солідарність» Петра Порошенка знову викликали на допит у ДБР. На цей раз – як свідка у справі про ймовірну державну зраду під час підписання Мінських домовленостей. Команда народного депутата називає дії ДБР політичним переслідуванням. Сам Порошенко сказав, що це шоу пишуть сценаристи «Сватів» чи «95 кварталу» Що ще після допиту заявив п’ятий президент?

Posted in Війна, Влада, Новини

January 24th, 2020 by Vpol

Українська сторона у тристоронній контактній групі в Мінську пропонує для другого етапу розведення сил і засобів на Донбасі три точки: контрольний пункт в’їзду та виїзду «Гнутове», залізничний міст в Станиці Луганській і Новоселівку Другу (в районі Авдіївки). Це офіційно підтвердив телепроекту Радіо Свобода Донбас Реалії заступник командувача Операції об’єднаних сил Богдан Бондар. 

«Ці ділянки обиралися з урахуванням завдань, які були визначені «нормандським форматом», щоб вони давали додаткові гуманітарні можливості для місцевого населення. Можливості додаткових розгортань і роботи КПВВ, а також, з варіантом в районі залізничного мосту в районі Станиці Луганської – це можливість в подальшому відновлення залізничного сполучення. В тому числі для перевезення як пасажирів, так і різного роду гуманітарних вантажів», – розповів Богдан Бондар.

 

За словами військового, на ділянках, запропонованих Україною, цивільного населення, яке може після цього процесу опинитися в так званій «сірій зоні», немає. 

«Все це буде відбуватися або на дорожніх коридорах або з урахуванням того, щоб населені пункти, вулиці не потрапляли на ділянки розведення», – зазначив керівник безпекової групи Тристоронньої контактної групи.

Читайте також: «Хлопчик не плакав – вив. Ось і застрелили». Історія сім’ї з Жованки, яку викрадали «на підвал» (рос.)

Раніше «Громадське», посилаючись на джерела, розповіло про 4 ділянки нового етапу розведення військ, на яких наполягає Україна. Йшлося про КПВВ Гнутове, Новоселівки Другої, району поблизу Авдіївки та залізничного мосту в Станиці Луганській.

16 січня речниця представника України у Тристоронній контактній групі Леоніда Кучми Дарка Оліфер повідомила, що українська сторона на засіданні в Мінську щодо врегулювання ситуації на Донбасі висловилася за проведення повторної верифікації відведення важких озброєнь та місць їхнього зберігання місією ОБСЄ та пропонує провести розведення сил та засобів на додаткових трьох ділянках.

 

Наприкінці минулого року відбулося розведення сил біля Золотого на Луганщині та в районі Петрівського і Богданівки на Донеччині.

Збройний конфлікт на Донбасі триває від 2014 року після російської окупації Криму. Україна і Захід звинувачують Росію у збройній підтримці бойовиків. Кремль відкидає ці звинувачення і заявляє, що на Донбасі можуть перебувати хіба що російські «добровольці».

За даними ООН, від березня 2014-го до 31 жовтня 2019 року унаслідок збройного конфлікту на Донбасі загинули 13 000 – 13 200 людей.

Posted in Війна, Влада, Новини

January 24th, 2020 by Vpol

Нова очільниця посольства Куби в Україні Натача Діас Агілера офіційно заступила на посаду в Києві, повідомляє Міністерство закордонних справ.

За повідомленням, Агілера передала копії вірчих грамот заступнику міністра закордонних справ України Сергію Кислиці напередодні, 23 січня.

«Сторони констатували взаємну налаштованість на необхідності ведення активного двостороннього діалогу та двосторонніх консультацій у політичній, торгово-економічній та інших сферах. Сергій Кислиця висловив сподівання на зміну позиції Куби в питанні підтримки територіальної цілісності та суверенітету України», – йдеться в повідомленні МЗС.

 

Куба неодноразово голосувала проти резолюцій ООН, які засуджують агресію Росії проти України, зокрема дії Кремля в анексованому Криму. Наприклад, Гавана не підтримала резолюцію в грудні 2019 року з вимогами до Росії як до держави-окупанта вивести війська з Криму і припинити тимчасову окупацію території України.

Posted in Війна, Влада, Новини

January 24th, 2020 by Vpol

Заплановане на 24 січня у Печерському районному суді Києва засідання за обвинувальним актом щодо колишнього голови Апеляційного суду АР Крим Валерія Чорнобука не відбулися.

Як повідомляє кореспондент проєкту Радіо Свобода Крим.Реалії, прибувши на засідання він побачив оголошення про те, що головуючий суддя перебуває на лікарняному з 21 січня.

Ні самого Чорнобука, ні його адвоката в будівлі суду також не було.

Суддю затримали 3 листопада у Києві. 5 листопада суд заарештував його на два місяці.

Чорнобук був головою Апеляційного суду Криму. Після переїзду на материкову частину України він працював суддею в Апеляційному суді в Дніпропетровській області.

Співробітники Прокуратури Автономної Республіки Крим та Служби безпеки України 11 липня провели обшуки в приміщеннях, в яких жив Чорнобук. Тоді ж йому повідомили про підозру у вчиненні державної зради.

10 червня Київський апеляційний суд скасував рішення Голосіївського районного суду Києва, який продовжив термін утримання під вартою колишньому голові Апеляційного суду АР Крим Валерієві Чорнобуку і звільнив його з-під варти.

Posted in Війна, Влада, Новини

January 23rd, 2020 by Vpol

Служба безпеки України перевіряє лише артистів-громадян Росії щодо відвідин анексованого Криму, йдеться у відповіді СБУ на запит Ради громадського контролю НАБУ, поширеній увечері 23 січня.

«Тож орган не розглядав надання дозволу на в’їзд на територію України шведського співака Dr. Alban, який до цього виступав у анексованому Криму. Відповідно, заборони для співака на відвідування нашої країни СБУ не приймало», – вказує Рада громадського контролю НАБУ, коментуючи відповідь спецслужби.

 

5 січня голова Державної прикордонної служби Сергій Дейнеко повідомив, що музикант Албан Юзома Нвапа, відомий під псевдонімом Dr. Alban, в’їхав на територію України згідно з українським законодавством, і «жодним чином на рішення охоронців кордону щодо пропуску чи не пропуску осіб не впливає ніхто, серед іншого і президент України».

Cам музикант відредагував свій допис від 16 грудня 2019 року, в якому стверджував, що його допуск на територію України забезпечило втручання президента Володимира Зеленського.

«Мені заборонили в’їзд до України через попередні виступи на Кримському півострові. Я не знав про те, що українцям це не подобається. Але був радий зустріти президента», – йдеться в поточній редакції допису.

Читайте також: Крим і війна на Донбасі. Заяви представників влади Зеленського не є однозначними​

Раніше в коментарі до свого відео зустрічі з Зеленським Нвапа повідомив, що саме його втручання дозволило йому потрапити до України. Також у попередній версії співак називав Крим «спірною» територією.

Скріншот оригінального допису оприлюднила зокрема інформаційна агенція «Укрінформ».

Dr. Alban виступав у Криму після початку російської анексії 2014 року.

Іноземні артисти і інші діячі культури порушують українське законодавство, приїжджаючи з гастролями в анексований Росією Крим через закриті України пункти пропуску. Деяким артистам і співакам, які приїхали на гастролі до Криму або прямо підтримують російську анексію Криму, заборонено виступати на материковій частині України.

Posted in Війна, Влада, Новини

January 23rd, 2020 by Vpol

Речник президента Росії Володимира Путіна Дмитро Пєсков повідомив, що зустріч президентів України та Росії в Ізраїлі не відбулася, зокрема, і тому, що українського президента Володимира Зеленського не було на Всесвітньому форумі пам’яті Голокосту.

«Фактично Зеленський, оскільки скасував свій візит на форум… Вони навіть не змогли привітати один одного, тому ніякої зустрічі не було», – цитують слова Пєскова у четвер російські ЗМІ.

Повідомляється, що сам Путін виступив на форумі в Єрусалимі.

Раніше президент України Володимир Зеленський повідомив, що українська делегація в Ізраїлі вирішила передати свої місця на Всесвітньому форумі пам’яті Голокосту жертвам трагедії, мотивуючи це тим, що «через величезний інтерес до події та обмежену кількість місць важко потрапити багатьом з тих, хто пережив цю страшну трагедію».

Пізніше в ізраїльському національному меморіалі «Яд Вашем» розкритикували таке рішення президента України. Там пояснили, що із тими, хто вижив в часи Голокосту, вже зв’язалися в попередні дні, і вони відреагували на запрошення, а зв’язатися з іншими в нинішній ситуації є неможливим.

Президент України Володимир Зеленський нині з дводенним візитом перебуває в Ізраїлі в рамках заходів до 75-ї річниці звільнення концтабору «Аушвіц».

22 січня у Давосі Зеленський не виключив, що зустрінеться в Ізраїлі з президентом Росії Володимиром Путіним. Таку вірогідність не виключив і помічник президента Росії Юрій Ушаков, наголосивши, що «тривалі контакти навряд чи можливі».

Президенти України та Росії наживо зустрічалися лише одного разу – під час саміту «нормандського формату» в Парижі 9 грудня минулого року.

Posted in Війна, Влада, Новини

January 23rd, 2020 by Vpol

У Раді національної безпеки й оборони України повідомили про чергове звернення офіційного Києва до влади Ірану щодо повернення «чорних скриньок» збитого 8 січня після вильоту з Тегерана українського літака.

«23 січня Олексій Данілов (секретар РНБО – ред.) зустрівся з іранським уповноваженим з розслідування авіакатастрофи стосовно питання роботи експертної групи. Під час зустрічі О.Данілов наголосив на особливій важливості питання отримання Україною «чорних скриньок». Своєю чергою, іранський уповноважений з розслідування авіакатастрофи зазначив, що остаточне рішення щодо подальшої роботи із засобами реєстрації польотної інформації буде ухвалено після доповіді іранської делегації керівництву країни про результати візиту в Україну та з урахуванням вимог статті 26 Чиказької конвенції та додатку 13 до неї», – йдеться в повідомленні пресслужби РНБО.

Згідно з повідомленням, напередодні експерти, зокрема з Канади та Франції, мали можливість ознайомитися з технічними можливостями України щодо зчитування інформації з бортових самописців на базі Київського науково-дослідного інституту судових експертиз, лабораторії Національного авіаційного університету та Науково-виробничого підприємства «Дискові системи».

Секретар Ради національної безпеки й оборони України Олексій Данілов повідомив 19 січня, що з Іраном тривають постійні «складні й напружені» переговори про повернення «чорних скриньок» збитого літака. Перед тим іранська державна новинна агенція IRNA повідомила, що Іран наразі не планує передавати «чорні скриньки» Києву.

20 січня президент України Володимир Зеленський провів зустріч зі спецпредставником президента Ірану, міністром доріг і міського розвитку країни Мохаммадом Есламі і обговорив з ним передачу Україні для розшифровки бортових самописців українського літака.

Літак Boeing 737-800NG авіакомпанії «Міжнародні авіалінії України» рейсу PS752 з Тегерану до Києва зазнав катастрофи невдовзі після вильоту з міжнародного аеропорту столиці Ірану вранці 8 січня. Загинули всі 176 людей, які були в літаку, – 167 пасажирів і 9 членів екіпажу. Серед загиблих – громадяни семи країн, у тому числі 11 українців (усі 9 членів екіпажу і 2 пасажирів). Уранці 11 січня в Ірані після кількох днів заперечень офіційно визнали свою вину за збиття українського літака силами своєї протиповітряної оборони, яке назвали помилковим, і взяли на себе повну відповідальність.

Posted in Війна, Влада, Новини

January 23rd, 2020 by Vpol

Британська поліція видалила український герб із переліку екстремістської символіки, повідомляє посольство України у Великій Британії.

«У відповідь на численні звернення українців і за результатами роботи українських дипломатів, британська поліція ухвалила рішення видалити Державний герб України з антитерористичного посібника», – йдеться в повідомленні посольства у твітері.

 

Контртерористична поліція Британії, зі свого боку, пояснила, що, хоча символом зловживають праворадикали, і тому його спочатку внесли до антитерористичного посібника, після консультацій з українською стороною герб України вирішили прибрати з переліку.

«У нас близькі робочі відносини з українськими партнерами і ми не хотіли б завдавати образи», – йдеться в повідомленні поліції.

17 січня британське видання Guardian опублікувало перелік екстремістської символіки, укладений контртерористичною поліцією Об’єднаного королівства. Серед прикладів «праворадикальних символів» можна знайти татуювання у вигляді українського тризуба, а серед переліку угруповань «білих супремасистів» – шеврон українського батальйону «Азов».

19 січня посольство України у Великій Британії звернулося з вимогою до контртерористичної поліції вилучити з переліку екстремістської символіки український герб. Водночас у британській контртерористичній поліції заявили, що наявність символіки в посібнику не означає, що організації, які нею користуються, є екстремістськими.

20 січня посольство Великої Британії виступило із заявою, у якій «шкодує через образу, заподіяну появою українського Тризуба в «наочному посібнику» британської поліції».

Posted in Війна, Влада, Новини

January 23rd, 2020 by Vpol

Виконувач обов’язків генерального консула України в Ростові-на-Дону Тарас Малишевський відвідав засудженого у «справі українських диверсантів» Олексія Бессарабова, який відбуває покарання в колонії №1 Ставропольського краю Росії, передає проєкт Радіо Свобода Крим.Реалії. За словами Малишевського, побачення проходило на «загальних підставах», а розмовляти з Бессарабовим довелося через скло та під наглядом співробітника слідчого ізолятора, який фіксував те, що відбувається на відеокамеру.

«Говорили через скло по телефону, зазвичай же консул «наживо» сидить поруч зі співрозмовником, з рукостисканням. В таких умовах важче «вловити» його настрій і психологічний стан, особливо, коли перша зустріч і людина може не знати, хто це насправді – консул чи ні», – сказав Малишевський.

Консул зазначив, що Бессарабов «відповідав щиро і зустрічі був радий».

«Усміхався і жваво реагував на мою інформацію щодо політики, новин про обмін або новин про інших в’язнів», – сказав Малишевський.

За словами українського консула, Олексій Бессарабов в колонії спілкується з іншими політв’язнями, кримськими татарами Рустемом Абільтаровим і Зеврі Абсеітовим.

«У них там вже «загін політичних в’язнів». Дивиться телевізор, в бібліотеці ще не був, потроху освоюється, харчування стерпне. Передавав теплий привіт Теймуру Абдулаєву, з яким сидів два роки в Сімферопольському СІЗО, 17 січня я передав цей привіт в Таганрог, де відвідав Теймура в СІЗО. Рідним Олексій попросив передати, що у нього все нормально», – розповів Малишевський.

До цього Малишевський відвідав засудженого у «справі українських диверсантів» севастопольця Володимира Дудку в колонії №11 Ставропольського краю Росії.

Російські силовики затримали в листопаді 2016 року в Севастополі співробітників аналітичного центру «Номос» Дмитра Штиблікова і Олексія Бессарабова, а також їхнього близького друга Володимира Дудку. Всіх трьох звинуватили в «підготовці диверсій в Криму на замовлення української розвідки».

У квітні 2019 року підконтрольний Росії Севастопольський міський суд засудив Дудку і Бессарабова до 14 років в’язниці. Суд також призначив кожному штраф. У жовтні того ж року Верховний суд Росії відхилив скаргу захисту і затвердив вирок.

Влада України заперечує російські звинувачення на адресу українців і називають їх провокацією російських спецслужб.

 

Posted in Війна, Влада, Новини

January 23rd, 2020 by Vpol

Українська делегація в Ізраїлі вирішила передати свої місця на Всесвітньому форумі пам’яті Голокосту жертвам трагедії, повідомив президент України Володимир Зеленський у Facebook.

«Прилетіли до Ізраїлю й дізналися, що на Всесвітній форум пам’яті Голокосту через величезний інтерес до події та обмежену кількість місць важко потрапити багатьом з тих, хто пережив цю страшну трагедію. Вирішили передати моє місце та місця делегації України цим мужнім, унікальним людям. Преса повідомляє, що так само вчинили деякі міністри ізраїльського уряду», – написав Зеленський.

Він запевнив, що «це жодним чином не скасовує вшанування пам’яті жертв однієї з найстрашніших трагедій ХХ століття делегацією України».

«Братимемо участь у всіх передбачених заходах і проведемо заплановані зустрічі з президентом, прем’єр-міністром та спікером Кнесету Держави Ізраїль. Але на основний захід мають потрапити ті, хто на це найбільше заслуговує. Ті, хто здійснив найвеличніший подвиг, – зберіг життя тоді, коли його практично неможливо було зберегти», – заявив Зеленський.

На форумі має виступити президент Росії Володимир Путін. Критики Зеленського заявляли, що українському президенту «відвели роль «мовчазної масовки під час пропагандистської промови Путіна, і він на цю роль погодився». 

П’ятий Всесвітній форум пам’яті Голокосту відбувається в Єрусалимі. Він присвячений 75-й річниці звільнення концтабору «Аушвіц». Там у роки Другої світової війни, за оцінками, загинули понад мільйон людей, більшість з яких становили євреї.

Загалом під час Голокосту нацисти і їхні спільники вбили шість мільйонів євреїв.

Posted in Війна, Влада, Новини

January 23rd, 2020 by Vpol

Державний секретар США Майк Помпео пітвердив у інтерв’ю Bloomberg, що збирається невдовзі прийхати в Україну.

«Я планував це ще раніше. У мене вже була запланована поїздка, але тоді у нас виникли проблеми на Близькому Сході, якими я мав займатися. Хоча ці проблеми ще не вирішені і там ще багато роботи, я планую невдовзі поїхати до України», – зазначив Помпео.

Він, однак, не уточнив дати візиту.

Як раніше повідомили Радіо Свобода дипломатичні джерела у МЗС Білорусі,  Помпео прибуде до України 30 січня.

 

30 грудня Держдепартамент США повідомив, що Майк Помпео мав 3 січня приїхати з візитом до Києва і зустрітися з керівництвом держави, представниками релігійних організацій, громадянського суспільства і бізнесу. Планувалася також його участь у вшануванні пам’яті загиблих на Донбасі.

Після України Помпео планував протягом 3-7 січня відвідати Білорусь, Казахстан, Узбекистан і Кіпр. Але 1 січня це турне перенесли на невизначений «найближчий час» через необхідність перебувати в Вашингтоні і реагувати на ситуацію в Іраці, де перед тим стався напад на посольство США в Багдаді, і гарантувати безпеку американців на Близькому Сході.

Posted in Війна, Влада, Новини

January 22nd, 2020 by Vpol

Міністр освіти та науки України Ганна Новосад визнала, що невдало сформулювала свою думку про зарплату в інтерв’ю інформагенції «Інтерфакс-Україна». Про це ввечері 22 січня очільниця освітнього відомства написала у фейсбуці.

«Мене не влаштовує зарплата вихователя у 4 тисячі гривень, вчителя із 30-річним стажем у 8 тисяч, чи робота науковців на 0,75 ставки. Я свідома того, що зміни у системі освіти і науки не відбудуться, якщо ми не почнемо нормально платити професійним людям», – відзначила Новосад.

 

В оприлюдненому раніше цього тижня інтерв’ю, яке викликало резонанс, Новосад сказала, що її нинішньої зарплати на посаді в розмірі 36 тисяч гривень «вистачає, щоб нормально прожити». Міністр також додала, що «в якийсь момент я захочу мати дитину, а на таку зарплату я її не зможу утримувати».

Упродовж останнього місяця зарплати та премії урядовців та інших високопосадовців неодноразово ставали предметом уваги засобів інформації та суспільства.

 

Кабінет міністрів України 18 січня оприлюднив дані про доходи членів уряду. Згідно з ними, найменшу середню зарплату в 2019 році отримав міністр Кабінету міністрів Дмитро Дубілет (32 тисячі 386 гривень), а найбільшими є доходи міністра внутрішніх справ Арсена Авакова (понад 100 тисяч гривень на місяць).

 

Posted in Війна, Влада, Новини

January 22nd, 2020 by Vpol

Україна і надалі системно адаптуватиме своє законодавство до європейського, тому що курс на членство в ЄС залишається незмінним і незворотним. Про це, коментуючи висловлювання голови парламентської фракції «Слуга народу» Давида Арахамії в Давосі, заявив увечері 22 січня віцепрем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Дмитро Кулеба.

«Дійсно, ми маємо адаптувати своє законодавство до права ЄС розумно, з вигодою для себе. І продумано, обережно ставитися до тих норм, що становлять виклик для української економічної реальності, в якій треба відроджувати промисловість та створювати порівняльні переваги для ведення бізнесу. Але такі норми – рідкісні виключення з правила», – відзначив урядовець у фейсбуці.

Кулеба повідомив також, що мав розмову з Арахамією, і депутат підтримує думку урядовця. «Все інше – то фігура мовлення», – додав Кулеба.

Раніше 22 січня інформагенція «Укрінформ» повідомила, що депутат Арахамія під час виступу в Українському домі у Давосі заявив: Україні слід тимчасово відмовитися від політики гармонізації власного законодавства із ЄС, натомість створивши власні правила гри й використовувати конкурентні переваги.

«Багато сусідніх країн тиснуть на нас, схиляючи до так званої «гармонізації законодавства». Однак я вважаю, що для України це неправильно. Якщо слабша економіка об’єднується із сильнішою, то завжди залишатиметься слабшою, граючи за однаковими правилами», – сказав Арахамія.

Президент України Володимир Зеленський та представники делегації України 22 січня брали участь у роботі щорічних зборів Всесвітнього економічного форуму в Давосі.

Posted in Війна, Влада, Новини