«Газпром» погрожує Молдові будь-якої миті припинити постачання газу

Державна російська компанія «Газпром» у вівторок попередила Молдову про припинення постачання газу через несплату рахунків.

«Одночасно з вини молдавської сторони досі не укладено угоди про врегулювання історичної заборгованості за поставлений газ у попередні роки. З цієї причини «Газпром» має право будь-якої миті розірвати чинний контракт», – повідомила російська компанія у телеграмі.

У «Газпромі» додають, що залишають за собою право на повне припинення поставок у разі порушення зобов’язання щодо оплати газу до 20 жовтня.

Молдова наразі не реагувала на це повідомлення російського газового монополіста.

Проблеми щодо газопостачання та оплати за російський газ у Молдови почалися ще минулого року.

Деякі спостерігачі стверджують, що Росія використовує енергетику проти бідної країни, затиснутої між членом Євросоюзу Румунією та Україною, через обрання прозахідної президентки Майї Санду в 2020 році замість підтримуваного Росією тодішнього президента Ігоря Додона. Росія відкинула ці звинувачення.

Читайте також: У Молдові антиурядові протестувальники встановили намети біля резиденції президентки

 

Молдова є однією з найбідніших держав Європи. Вона зіткнулася з одними з найважчих наслідків семимісячного повномасштабного вторгнення Росії в сусідню Україну, включаючи значні потоки українських біженців і занепокоєння, що російські військові можуть потім спробувати окупувати її територію.

Проєвропейський уряд у Молдові прискорив подачу своєї заявки на вступ до Євросоюзу після того, як Росія вторглася в Україну, і разом з Україною отримав статус кандидата.

October 4th, 2022 by
your ad here