Посол Британії привітала запровадження санкцій проти телеканалів, які пов’язують з Медведчуком

Посол Британії в Україні Мелінда Сіммонз прокоментувала запровадження санкцій проти телеканалів, які пов’язують із кумом російського президента, народним депутатом від «ОПЗЖ» Віктором Медведчуком.

«Я вітаю рішучі дії президента Зеленського щодо боротьби з дезінформацією, яка завдає реальної шкоди Україні. Я також вітаю його запевнення у необхідності захисту свободи та плюралізму медіа», – написала Сіммонз у твітері.

 

Дії Києва щодо протидії «зловмисному впливу Росії» підтримали також Сполучені Штати.

У відповідь на запит Радіо Свобода речник Верховного представника ЄС із закордонних справ і політики безпеки, віцепрезидента Європейської комісії Жозепа Борреля Петер Стано зазначив, що ЄС уважно стежить за справою і буде зв’язуватися з українськими органами влади, щоб отримати більше інформації щодо запровадження санкцій, які передбачають блокування телеканалів «112 Україна», NewsOne та Zik. 

2 лютого президент України Володимир Зеленський ввів у дію рішення Ради національної безпеки й оборони про запровадження санкцій проти народного депутата з фракції «Опозиційна платформа – За життя» й соратника проросійського політика Віктора Медведчука Тараса Козака та восьми юридичних осіб. Санкції передбачають блокування телеканалів «112 Україна», NewsOne та ZIK, юридичним власником яких є Козак.

Телеканали у своїй заяві розкритикували санкції та назвали рішення влади «політичною розправою над невгодними ЗМІ».

Голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко заявив, що «позасудова раптова заборона діяльності трьох українських телеканалів – це надзвичайна ситуація».

Українські провайдери вже почали вимикати «112 Україна», NewsOne та ZIK.

Віктор Медведчук називає незаконними санкції проти каналів, які юридично належать Тарасу Козаку.

 

February 4th, 2021 by
your ad here