Зеленський на зустрічі з керівниками телеканалів: в Україні немає загрози свободі слова

В Україні немає загрози свободі слова і медіа-бізнесу, заявив президент Володимир Зеленський на зустрічі з керівниками провідних українських телеканалів 3 лютого.

Як повідомляє пресслужба голови держави, зустріч була присвячена запровадженим напередодні санкціям проти телеканалів «112 Україна», ZIK і NewsOne.

«Це не має жодного стосунку до інших телеканалів. В Україні на сьогодні немає загрози ні свободі слова, ні медіа-бізнесу», – сказав Зеленський.

За його словами, рішення про санкції має чітке обґрунтування у зв’язку з фінансуванням з Росії та співпрацею з терористичними організаціями.

Як повідомили в Офісі президента, топменеджери телеканалів висловили «повну підтримку» цього рішення, бо, за їхніми словами, телеканали, щодо яких були застосовані санкції, «давно проводять антидержавну політику та діють в інтересах пропаганди з боку Росії».

Про те, представники яких каналів брали участь у зустрічі, в ОП не уточнили.

2 лютого президент України Володимир Зеленський ввів у дію рішення Ради національної безпеки й оборони про запровадження санкцій проти народного депутата з фракції «Опозиційна платформа – За життя» й соратника проросійського політика Віктора Медведчука Тараса Козака та восьми юридичних осіб. Санкції передбачають блокування телеканалів «112 Україна», NewsOne та ZIK, юридичним власником яких є Козак.

Телеканали у своїй заяві розкритикували санкції та назвали рішення влади «політичною розправою над невгодними ЗМІ».

Голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко заявив, що «позасудова раптова заборона діяльності трьох українських телеканалів – це надзвичайна ситуація».

Українські провайдери вже почали вимикати «112 Україна», NewsOne та ZIK.

Віктор Медведчук називає незаконними санкції проти каналів, які юридично належать Тарасу Козаку.

 

February 3rd, 2021 by
your ad here