У Гонконгу заарештували трьох колишніх демократичних законодавців

У Гонконгу поліція заарештувала трьох колишніх депутатів від опозиції – за зрив засідань кілька місяців тому, повідомляє агенція AP.

У заяві поліції Гонконгу йдеться, що трьох колишніх депутатів затримали за звинуваченням у неповазі до законодавчої влади та намір заподіяти шкоду іншим.

Продемократичний табір у Гонконгу протягом останніх місяців звинуватив регіональний та центральний китайський уряди в посиленні контролю над напівавтономною китайською територією.

Минулого тижня влада Гонконгу дискваліфікувала чотирьох опозиційних депутатів Законодавчої ради. Це сталося одразу після ухвалення Пекіном резолюції, що дозволяє дискваліфікувати політиків, які можуть становити загрозу нацбезпеці. У першу чергу документ зачіпає прихильників незалежності Гонконгу від материкового Китаю.

Після відсторонення депутатів в знак протесту у відставку подали інші опозиціонери. Всього опозиція в парламенті мала 19 місць із 70.

Раніше виборча комісія автономії відмовила дискваліфікованим депутатам обиратися до складу парламенту нового скликання через «непатріотичні» погляди. Вибори були заплановані на 6 вересня, але були перенесені через пандемію коронавірусної інфекції. Депутати автоматично продовжили свої повноваження.

30 червня Китай схвалив закон про національну безпеку Гонконгу. Документ дає право китайській владі припиняти дії, які будуть сприйняті ними як загроза національній безпеці. Крім того, закон поширює на автономію повноваження спецслужб континентального Китаю.

Критики закону відзначають, що фактично він припиняє дію свобод, які Китай зобов’язався підтримувати впродовж не менш як 50 років. Такі зобов’язання Пекін дав наприкінці минулого століття, під час отримання суверенітету над Гонконгом, де до 1997 року діяли закони Великої Британії.

November 18th, 2020 by
your ad here