У Білорусі кількість політв’язнів зросла в 25 разів, штрафи досягли 240 тис. доларів – правозахисники

У Білорусі кількість політв’язнів від початку президентської кампанії зросла з трьох до 74, або майже у 25 разів, пише білоруська служба Радіо Свобода з посиланням на правозахисний центр «Весна».

Правозахисники визнали політв’язнями засуджених тільки за кримінальними звинуваченнями. За даними центру, всього з початку президентської кампанії відкрили понад 300 кримінальних справ проти учасників президентських перегонів, активістів їхніх штабів і учасників мирних акцій протесту.

За підрахунками організації, на акціях протесту по країні силовики затримали щонайменше 13 тисяч людей. У базі правозахисного центру «Весна» станом на 30 вересня зареєстровано 2082 арешти і 1280 штрафів на суму близько 240 тисяч доларів.

Жителі білоруських міст вийшли на протести, не погодившись із результатами президентських виборів від 9 серпня і заявивши про масові фальсифікації. 

Білоруський ОМОН жорстко затримував незгодних, пізніше правозахисники зафіксували сотні свідчень про тортури і побиття в тюрмах і при затриманні.

Протести в Білорусі проти результатів виборів і насильства силовиків тривають другий місяць, незважаючи на це, 23 вересня Олександр Лукашенко провів таємну церемонію інавгурації. Визнати легітимним президентом Лукашенка вже відмовилися країни ЄС, США, Україна.

 

October 2nd, 2020 by
your ad here