Суд у «справі Стерненка» дозволив викликати двох депутатів Ради як свідків

Суддя Шевченківського райсуду Києва Володимир Бугіль задовольнив 12 червня на засіданні із розгляду питання про обрання запобіжного заходу Сергієві Стерненку клопотання сторони захисту активіста про виклик як свідків двох депутатів Верховної Ради.

«Суд задовольнив виклик у якості свідків членів Тимчасової слідчої комісії для здійснення парламентського контролю за розслідуванням нападів на Катерину Гандзюк та інших громадських активістів протягом 2017-2018 років Соломії Бобровської та Ґео Лероса», – повідомив у твітері захисник Стерненка Масі Найєм.

Перед тим захист заявив клопотання про виклик на судове засідання прокурора Андрія Радіонова, проти чого заперечила сторона обвинувачення. Суд задовольнив клопотання стосовно виклику Радіонова на засідання.

Раніше 12 червня суд відмовив у кількох клопотаннях захисту, зокрема, щодо відводу прокурора Миколи Бозовуляка.

Під будівлею суду двічі впродовж дня відбулися сутички. Під час другої з них у бік правоохоронців активісти жбурляли пляшки із водою, поліція у відповідь розпилила вміст балончика із газом, повідомив кореспондент Радіо Свобода з місця події.

 

Після штовханини, яка була викликана намаганням активістів потрапити в будівлю суду, було ухвалене рішення про допуск 22 осіб, які написали заяви про взяття Сергія Стерненка на поруки.

За повідомленням, крім того, під вечір кількість силовиків під будівлею Шевченківського райсуду Києва збільшилась.

Раніше сьогодні адвокатам активіста Стерненка було відмовлено у відводі судді Володимира Бугіля.

Напередодні Служба безпеки України вручила йому підозру за двома статтями Кримінального кодексу: «умисне протиправне заподіяння смерті іншій людині» та «носіння холодної зброї без передбаченого законом дозволу». Стерненко заявив, що вважає вручення йому підозри грубим порушенням норм Європейської конвенції про захист прав людини та Конституції України. В СБУ наголосили, що «повідомлення про підозру у вчиненні злочину є вимогою закону, який діє незалежно від інформаційних кампаній і політичних переконань тих, хто його порушив».

June 12th, 2020 by
your ad here