Сербія та Чорногорія можуть вступити в ЄС у 2025 році – документ

Сербія та Чорногорія повинні бути готові до членства в Європейському союзі у 2025 році, йдеться в проекті стратегії Європейської комісії щодо країн Західних Балкан, з яким ознайомилося Радіо Свобода.

Водночас Албанія, Боснія і Герцеговина, Косово й Македонія до 2025 року повинні набути хорошого розвитку в контексті їхнього вступу до ЄС. Цю стратегію, як очікується, оприлюднять 6 лютого.

У документі йдеться, що «партнери із Західних Балкан зараз мають історичне вікно можливостей» і що «вперше їхня перспектива вступу має найкращу структуру». Водночас автори проекту стратегії додають, що часові рамки, які є в документі, реалістичні лише в тому випадку, якщо існуватиме «сильна політична воля, реалізація реальних реформ і довгострокове розв’язання суперечок із сусідами». Згідно з документом, 2019-й буде ключовим роком.

У 1990-х роках країни Балкан, у першу чергу зі складу колишньої Югославії, пережили жорстокі міжетнічні й міжрелігійні конфлікти. Внаслідок югославських воєн, що почалися 1991 року і протривали майже десятиліття, загинули, за оцінками, близько 140 тисяч людей. Наразі з країн регіону членами ЄС є тільки Словенія і Хорватія.

January 15th, 2018 by
your ad here